A ZONTA CLUB SZOMBATHELY
1991 óta
KÉPVISEL – PÁRTFOGOL – SZOLGÁLTAT – TÁMOGAT

facebook icon gold

Horiz bordo MOBIL VERZIÓ

A korábbi évekhez hasonlóan a Nemzeti Együttműködési Alap 2017. évi kiírására két pályázatot nyújtottunk be a Társadalmi felelősségvállalás Kollégiumhoz.
A működési célú támogatást a „Zonta Club Szombathely következő 25 évéért” című pályázatunkkal kértük. A szakmai célú támogatásért beadott anyagunk a „Szolgáltatásbővítés a Zonta Club Szombathely szakmai tevékenységében” címet viselte.
Klubunk 25 éves múltja, nemzetközi szinten is érzékelhető elismertsége, a női szervezetekre váró feladatok sokasága kötelez bennünket, hogy mindent tegyünk meg működőképességünk fenntartásáért, célirányos programjaink, projektjeink folytatásáért. A pályázatírással ezt az ügyet szeretnénk szolgálni. A két pályázat megírása három Zontián nevéhez fűződik: Tancsics Flóriánné, Pallósiné Dr. Toldi Márta, Pócz Gáborné.


A működési célú pályázatról
Szervezetünket kezdettől fogva szerénynek mondható működési körülmények jellemzik. Irodát nem tudunk fenntartani, így az irodai gépparkunk mindig a soros vezetőknél van (akiket 2 évre választunk), önköltségen történő üzemeltetéssel. Valamennyi irodai gép beszerzése az NCA és a NEA támogatásával történt. A további eredményes pályázatok hozzájárultak az alapvető működtetési kiadások biztosításához is. Állandó találkozási helyünk egy cukrászdában van, amit összejöveteleinkre szívességből, mint szolgáltatást, használunk. Tagdíjunkkal a nemzetközi Zonta céljának elérését segítjük. Mivel 15 fős tagságunk több mint a fele már nyugdíjból él, a tagdíjon felül, folyamatosan emelkedő működési kiadásokhoz (az utazások-, regisztrációs díjak-, postai-, banki-, honlapfenntartási-, stb. költségeihez) hozzájárulni csak kis mértékben, vagy egyáltalán nem tud, de a még aktív Zontiánok is nehezen.
Körülményeink miatt foglalkoztatásra, közfoglalkoztatásra gondolni nem tudunk. Viszont 22 önkéntesünk van, akik különböző területen járulnak hozzá Zonta tevékenységünk eredményes végzéséhez. Középiskolás tanulók részére közösségi munka végzésére adunk lehetőséget. Számuk már a 100 főt is meghaladta. Elsősorban a rendezvények műsoraiban történő szereplés, valamint az „Átváltozás öröme” tevékenységünknél az arcfestés adja számukra a pontgyűjtés lehetőségét.
Ahhoz, hogy folytatni tudjuk tevékenységünket, a működés alapvető feltételeinek biztosításához adna segítséget a pályázati támogatás.
Szakmai célú pályázatunkról
A 2016-os Zonta Világkongresszus meghatározta a két éves tervezési időszak hangsúlyait: a klubok programjai igazodjanak a Zonta küldetéséhez, és segítsék a célok elérését, támogatóként vagy tagként nyerjenek meg új képviselőket; emeljenek szót a nők jogainak érvényesítéséért; lépjen fel a nők bántalmazása ellen; az aktuális szükségletek szerint legyenek kezdeményezőek a társadalmi integrációban, készüljenek a 2019-ben esedékes 100 éves évfordulóra. Az alapküldetésben a pártfogás, a képviselet és a támogatás nem csupán anyagiakban nyilvánul meg, hanem szolgáltatásokban és képzésben.
Annak ellenére, hogy környezetünkben a munkanélküliségi ráta alacsony (2,18 - 2,3%), a munkaerőhiány következtében emelkednek is a bérek, mégsem mondhatjuk, hogy minden család jólétben él. A nettó 165 ezer Ft-os országos átlaghoz képest a Vas megyei 139 ezer Ft jelzi, hogy a munkajövedelmek szerény megélhetést tesznek lehetővé a gyermekeket nevelő családokban, amíg betegség, adósság nem jön közbe. A gyermeket egyedül nevelő anyák, vagy betegeket ápoló családok, a betegséggel küzdők rászorulnak a támogatásra. Az intézmények esetében is mindig van helye a pártfogásnak. Ezért klubunk továbbra is kitart jószolgálati tevékenysége mellett. Az ajándékok, a tevékenység támogatás mellett mindkét célcsoport számára fontos érték, hogy klubunk révén a tolerancia, a társadalmi integráció erősödik. A városi önkormányzat civil szervezetek számára kiírt pályázatait is igénybe vesszük.
A klub megalakulásakor segítette a konduktív pedagógia városi intézményesítését. Napjainkban kiállással, patronálással, ajándékokkal támogatjuk a közösségeket. A munkájukat szeretettel és kitartással végző hivatásos nevelők hálásak a figyelemért, nemkülönben a családok, mert a velük való partnerség oldja a társadalomban még mindig meglévő, a fogyatékkal élőket sújtó stigmákat. Ezért megyünk el az intézmények ünnepeire, támogatjuk nem kötelező programjaikat, veszünk részt például a mozgáskorlátozottak „Csótó-futásán”, szervezzük meg a rendkívüli divatbemutatót, ezért szeretnénk irodalmi-zenei és önismereti rendezvénnyel is önbizalmat erősíteni. A helyi sajtó kitünteti figyelmével ezt a tevékenységet, így klubunk erősíti a helyi társadalom kohézióját.
A „képessé tétel” hívószó számunkra. Saját képzési, szolgáltatási tevékenységünk főként az agresszió elleni fellépéshez kapcsolódva fontos küldetést teljesít, melyhez szeretnénk megnyeri a pályázati támogatást.

Pin It