facebook

Az Area 1 meetinget a ZC St. Pölten rendezte június 10-én. Klubunkat Dr. Toldi Márta elnök és Lakos Józsefné képviselte. A szokásos kedves fogadtatásban és feszes munkaprogramban volt részünk. (Emlékeztető képek a mappában!) Az előző találkozó óta történtekről a District kormányzó és az Area igazgató is beszámolt, mindketten nagy örömmel beszéltek a veszprémi ZC kezdeményezésére létrejövő első magyarországi diákklubról. Ismét napirendre kerültek a ZI Alapítvány projektjei, azok pénzügyi helyzete, továbbá a pályázatok és az ösztöndíjak. Kiemelkedő lehetőség volt Claudia Gamon előadásának meghallgatása. Az ifjú hölgy az Osztrák Képviselőház legfiatalabb tagja, a NEOS (Az új Ausztria és Liberális Fórum) képviselője. Sok összehasonlító adatot és példát említve előadásában arról értekezett, hogy a nők családon belüli, gazdasági és politikai hátránya miként számolható fel, mit tesz ennek érdekében az ő generációjuk. Számos követendő példát említett az izlandi és a skandináv társadalom- és családpolitika gyakorlatából.
Természetesen most sem maradhatott el projektmunka. Klubunk életéből az új projekteket mutatta be az elnök: Futball-mez aukció, Aranyhíd-koncert, Frauenlauf-részvétel, Beatrice Svoboda kétnyelvű előadása, Szombathely város BARNAHUS projektjének támogatása.